نخستین کنسرت رسمی ارکستر “آوای جزیره” به سرپرستی و آهنگسازی سهیل زمانیان

به گزارش آوای موسیقی_آرین ترابی زاده:
به نقل از روابط عمومی این برنامه، نخستین کنسرت رسمی ارکستر “آوای جزیره” به سرپرستی و آهنگسازی سهیل زمانیان در تاریخ دوم آذر در جزیره کیش برگزار خواهد شد. در این کنسرت مجید مظفری از بازیگران قدیمی و سرشناس کشور با دکلمه برخی آثار سهراب سپهری و نغمه مستشار نظامی، حضور خواهد داشت و حمید حامی نیز به‌عنوان خواننده این ارکستر را همراهی می‌نماید.

در این رابطه صحبت هایی داشتیم با جناب مجید مظفری که توظیحاتی درباره شکل گیری این اجرا دادند:
«یکی از دوستان که شناخت کافی داشتند، با من صحبت کردند و بعد توظیحاتی دادند که یک همچین کاری در کیش انجام بدهند و من جزئیات کار را پرسیدم. این کار کار بسیار فاخری هست و یک حرکت خوبیست در کیش و از من خواستند که باهاشون همکاری کنم.
نوع کار را پرسیدم ونوع ادمایی که اونجا اجرا میکنند چجوری هست، کیفیت کار چگونه هست، دیدم کار کار بسیار خوبی است و شعرهایی انتخاب کرده بودند به من دادند و من مطالعشون کردم دیدم کارهای خانم مستشار نظامی و سهراب سپهری هست و قبول کردم که این کار را انجام بدم.

مجید مظفری افزود: برای اولین بار هم هست که من دارم این کار را انجام‌ میدم فقط بدلیل این که خود شخصیت اقای زمانیان برای من ارزشمند هست و دوستانی که ایشون را معرفی کردند.»

این ارکستر در برنامه پیش رو در تلاش است تصویری جدید و جالب از موسیقی ارکسترال را با حضور بهترین نوازنده‌های ایرانی که سال‌ها سابقه عضویت در ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی ایران را دارند، خلق کند. برای رسیدن به این مهم مدت زمان زیادی برای ساخت و تنظیم این آثار صرف شده است. همچنین جهت اجرای این قطعات تدارک تمرینات متعددی در تهران و جزیره کیش در نظر گرفته شده است و ترکیب نوازنده‌های این ارکستر، ترکیبی از نوازنده‌های سرشناس ارکسترهای قدیمی و به نام ایران و برخی نوازنده‌های جزیره کیش است.
بلیت فروشی نخستین اجرای رسمی ارکستر «آوای جزیره» در جزیره کیش از طریق سایت «ایران کنسرت» انجام می‌شود.

 

ماهنامه پژواک هنر کیش:

https://t.me/photoservicepejvakhonarkush/41

https://t.me/pejvakehonarekishmagazine

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *